نمایش 1–12 از 31 نتیجه

نمایش 9 24 36

آیین کاتولیک

60000 تومان 48000 تومان
. در این کتاب، آموزه‌ها و مفاهیم مهم آیین کاتولیک تشریح و تبیین گردیده، افزون بر آن، با استناد به آیات کتاب مقدس، گفته‌های آبای کلیسا و متالهان کاتولیک نقل شده است .مخاطبان کتاب را با این عناوین مطالعه می‌کنند : "عینیت خدا"، "ظهور و تجلی الهی"، "ظهور مجدد مسیح"، "تجسد"، "عید پنجاهه"، "ایمان"، "دگرگون شدن در مسیح"، "اعتراف کاتولیکی "و "امور اخروی".

ادیان جهان آیین پروتستان (ادیان جهان چلسی)

40000 تومان 32000 تومان
کتاب حاضر مروری بر دین و مذهب مسیحی پروتستان و تاریخچه و مهمترین عقاید مربوط به این دین است. در این نوشتار ابتدا به چگونگی شکل گیری آیین پروتستان یکی از شاخه ها و شعبه های مسیحیت پرداخته شده و سپس مناسک و آیین های دینی مربوط به آن بیان گردیده است. نویسنده به کلیاتی از جهان پروتستان و خاستگاه آن و علت جدایی آن از سایر شاخه های مسیحیت اشاره و رویارویی آیین پروتستان با چالش های فکری و اعتقادی در عصر کنونی را بررسی نموده است. وی در ادامه به تاثیر آیین پروتستان بر دین مسیحیت نیز اشاره نموده و شعبه های مختلف این آیین و معتقدات اصلی و آداب و رسوم آنها را به تفکیک بیان کرده است. مروری بر دین و مذهب مسیحی پروتستان و تاریخچه و مهمترین عقاید مربوط به این دین است. در این نوشتار ابتدا به چگونگی شکل‌گیری آیین پروتسان یکی از شاخه‌ها و شعبه‌های مسیحیت پرداخته شده و سپس مناسک و آیین‌های دینی مربوط به آن بیان گردیده است. نویسنده به کلیاتی از جهان پروتستان و خاستگاه آن و علت جدایی آن از سایر شاخه‌های مسیحیت اشاره و رویارویی آیین پروتستان با چالش‌های فکری و اعتقادی در عصر کنونی را بررسی نموده است. وی در ادامه به تاثیر آیین پروتستان بر دین مسیحیت نیز اشاره نموده و شعبه‌های مختلف این آیین و معتقدات اصلی و آداب و رسوم آنها را به تفکیک بیان کرده است.

ادیان جهان، آیین کاتولیک و مسیحیت ارتدوکس

40000 تومان 32000 تومان
آیین کاتولیک و مسیحیت ارتدوکس به پژوهش در خاستگاه‌ها، آداب و رسوم و تاریخچه این شاخه‌ها از مسیحیت، از سرآغازهای قرون وسطا تا نقش آن‌ها در جهان امروز، می‌پردازد. همچنین، اطلاعاتی درباره اتحاد کلیساها، سازمان کلیساها، و نقش پاپ در وحدت‌گرایی کلیسایی، رویارویی با چالش‌های جدید، و همچنین هنر و معماری مسیحی، و رویکرد به مسئله سقط جنین در چارچوب معتقدات اخلاقی اصلی این آیین‌ها بررسی می‌شود. تقریباً از آغاز ظهور تمدن، بیش از 10000 سال پیش، دین در شکل‌گیری تاریخ انسان نقش داشته است. امروزه، بیش از نیمی از جمعیت جهان از یک دین بزرگ یا آداب و رسوم بومی پیروی می‌کنند. در جامعه‌های سرتاسر جهان، وجود تنوع فزاینده قومی و فرهنگی به پیدایش مجموعه متنوعی از دین‌هایی انجامیده است که در کنار یکدیگر به برگزاری شعائر خود می‌پردازند. از این‌رو، بسیار ضروری است که در حدّ اعلای امکان با دین‌های جهان آشنا شویم. در این مجموعه خطوط کلی ادیان بزرگ جهان و نهادهای دینی عصر ما با زبانی روشن و قابل فهم عرضه شده‌اند، از جمله • پراکندگی جغرافیایی • خاستگاه‌ها و تاریخچه • معتقدات اصلی، شعائر و مکان‌های مقدس • خدمات به تمدن جهان تصویرهای دقیقاً دست‌چین شده متن را کامل می‌کنند، و ستون‌های جانبی صفحات، نقشه، فهرست واقعیت‌های مسلّم، واژه‌نامه، کتاب‌شناسی، خواندنی‌های بیشتر و نمایه در آنها گنجانیده شده‌اند تا خوانندگان را در دست یافتن به درکی کامل‌تر درباره موضوع یاری کنند.

اسطوره تجسد خدا

55000 تومان 44000 تومان
این کتاب شامل ده مقاله از هفت نویسنده مسیحی است که مسئله الوهیت عیسی را که بر اساس نظریه تجسد خدا توجیه شده، نقد و بررسی کرده اند.کتاب اسطوره تجسد خدا در دو بخش سنجش منابع و سنجش تحولات با این هدف نگارش یافته که اثبات کند تجسد خدا و الوهیت مسیح، اسطوره است و واقعیت ندارد و عیسای تاریخی تصوری از خود به عنوان «خدای متجسد» یا «تجسد شخص دوم تثلیث الهی » نداشت. همچنان که تصور عیسی در سه انجیل مرقس، متی و لوقا تفاوتی با تصور او در قرآن، به عنوان یک پیامبر بزرگ الهی ندارد.هاله ای از شواهد، اسطوره ای در الهیات، عیسی و ادیان جهانی، مسیح جهان مسیحیت، عیسی؛ مرد سرنوشت جهانی، مسیحیت بدون تجسد و مشرب تجربه از جمله مباحث طرح شده در این کتاب است.از نویسندگان این مقالات می توان موریس وایلز، فرانسیس یانگ، مایکل گولدر، لسلی هولدن، دان کیوپیت، دنیس ناینم و جان هیک را نام برد. این کتاب در 30 سال پیش توسط هفت نفر منتشر شد و با وجود اینکه موضوع آن سخن جدیدی نبود غوغایی در بین مسیحیان برانگیخت.

اصول و تعالیم ارتدوکس

100000 تومان 80000 تومان
کتاب بر اساس جلسات درس ایوان گلوخووف برمبنای اصول مسیحیت ارتدوکس و در تطابق با آثار اولیای دین تالیف شده است. اصول و تعالیم مسیحیت، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های دینی مسیحیت ارتدوکس و به معنای «مطالعه» و «شیوه‌های متقاعد ساختن» است که از واژه یونانی κατηχέω «به خاطر سپردن» و «شرح دادن» گرفته‌شده است. کتاب حاضر توسط استاد روحانی ایوان الکساندرویچ گلوخوف به نگارش درآمده و تبیین‌کننده آموزه‌های اصلی دین مسیحیت ارتدوکس هستند که پایه و اساس دین مسیحیت را تشکیل می‌دهند. کتاب حاضر بر اساس جلسات درس ایوان گلوخووف برمبنای اصول مسیحیت ارتدوکس و در تطابق کامل با آثار اولیای دین تالیف شده است. این کتاب انعکاس دنیای درونی نویسنده است و اعتقادات شخصی وی، امید و محبت به خداوند را همچون اشتیاقی سوزان برای بیدار کردن و تحکیم باورها در خوانندگان نشان می‌دهد

تاریخ فلسفه مسیحی در قرون وسطی

99000 تومان 79200 تومان
تاریخ فلسفه مسیحی در قرون وسطی پانزده قرن از تاریخ را پوشش داده و به ابعاد و زوایای مختلف تفکر فیلسوفان مسیحی می پردازد. امروزه نام ژیلسون با فلسفه قرون وسطا و یا به تعبیری با فلسفه مسیحی گرده خورده است. او چندین کتاب در خصوص فلسفه قرون وسطا با محوریت مسیحیت نوشته است. در این بین، کتاب تاریخ فلسفه مسیحی در قرون وسطا از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. چه آنکه شاهکار و حاصل پنجاه سال تدریس او در دانشگاه‌های مختلف جهان است. کتاب یادشده یک‌ دوره تاریخی به امتداد پانزده قرن را پوشش داده، و در عین اختصار به ابعاد و زوایای مختلف تفکر متالهان و فیلسوفان مسیحی قرون وسطا پرداخته است.

تعالیم کلیسای کاتولیک

115000 تومان 92000 تومان
معرفی کتاب اثر پیش رو، مروری بر اعتقادات، سنت ها، آداب و رسوم و تعالیم ارایه شده از سوی کلیسای کاتولیک با استناد به متون رسمی و تعلیمی این کلیسا و کتاب مقدس است. در این نوشتار به تبیین جنبه های کلامی، عبادی، اخلاقی و اجتماعی مربوط به تعالیم ارائه شده از سوی کلیسای کاتولیک برای مسیحیان این فرقه از جهان که مورد تایید پاپ نیز می باشد، پرداخته شده و برخی از ادعیه، آداب و رسوم دینی و مذهبی و نیز مسایل حقوقی مربوط به مسیحیت کاتولیک معرفی شده است. نویسنده نخست کلیاتی در مورد مفهوم ایمان و هدف از آن و نیز ساختار تعالیم دینی در مسیحیت ارائه نموده و سپس اهمیت و ابعاد شناخت خداوند، رابطه بین انسان با خدا، جایگاه وحی و سنت به عنوان یکی از منابع شناخت دین و معارف دینی و لزوم پاسخ گویی آدمی به خداوند نسبت به اعمال و اعتقادات خویش از منظر کلیسای کاتولیک، مورد بحث و بررسی اجمالی قرار گرفته است. آنگاه برخی از عقاید مسیحیان کاتولیک نسبت به عیسی(ع)، نبوت وی، زندگانی و سرنوشت او و نیز تعالیم وارد شده از ایشان در دین مسیحیت مطرح شده و اعتقاد آنان به روح القدس و فدا شدن مسیح برای نجات مسیحیان منعکس شده است. در بخش دیگری از کتاب نویسنده به برخی از آداب و آئین های کلیسای کاتولیک معروف به آئین های فیض بخش اشاره نموده و بعضی از احکام عبادی مربوط به این فرقه از مسیحیت و نیز دعاهای وارد شده از مسیح در زمینه های مختلف را معرفی نموده است.

چیستی سرشت انسان، نگاهی از منظر علم، فلسفه و الهیات مسیحی

35000 تومان 28000 تومان
. مروری بر دیدگاه‌های مختلف در مورد ماهیت انسان و انعکاس نظریات فلاسفه، دانشمندان علوم تجربی و محتویات کتاب مقدس مسیحیان در این زمینه است. در این اثر نخست دیدگاه‌های الهیات مسیحی درباره سرشت انسان با توجه به نظریه تثلیث و اصلاحات دینی صورت گرفته در آیین مسیحیت پس از قرون وسطی بیان شده و سپس دیدگاه فلاسفه یونان مانند افلاطون، ارسطو، آگوستین و فلاسفه پس از رنسانس در این زمینه منعکس گردیده است. آنگاه نگارنده از منظری پزشکی و علم عصب‌شناسی به بررسی ماهیت انسان پرداخته و از دیدگاهی زیست‌شناختی، فیزیکی و علم مدرن امروزی تفسیری از سرشت انسان ارایه گردیده است. در همین زمینه نویسنده به خود مختاری انسان، وجه تمایز او با خداوند، افعال انسانی، اخلاق او، هویت شخصی و روانشناختی وی و همچنین هویت دینی او اشاره کرده و تفاسیر مختلف در این زمینه را با هم مقایسه و مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

خطاناپذیری کتاب مقدس از دیدگاه مسیحیان

45000 تومان 36000 تومان
کتاب مقدس مسیحیان بارها مورد نقد و بررسی اندیشمندان مسیحی قرار گرفته است. اما آنچه مشخص است هر چه از قرون اولیه مسیحی فاصله گرفته شد کتاب مقدس با نقدهای جدی تری از جانب مسیحیان مواجه شد تا جایی که عصر پیش رو را می توان عصر چالش های مربوط به کتاب مقدس در جوامع مسیحی نام برد. در کتاب حاضر تلاش شده است نظریه های موجود درباره خطاناپذیری کتاب مقدس در بین مسیحیان تبیین شود. در کنار بیان نظریه های مختلف، استدلال های دو طرف و نقاط قوت و ضعف آنها نیز بررسی شده است. این کتاب در 7 فصل به تحلیل و بررسی کتاب مقدس و آراء اندیشمندان مسیحی درباره ضعف ها و کاستی های کتاب مقدس پرداخته است. فصل های این کتاب عبارتند از: فصل اول/ کتاب مقدس فصل دوم / جایگاه کتاب مقدس در مکاشفه الهی فصل سوم / زمینه های پیدایش تردید در خطا ناپذیری کتاب مقدس فصل چهارم / خطاهای منسوب به کتاب مقدس فصل پنجم / مساله خطا ناپذیری و نظریه های الهام فصل ششم / خطا ناپذیری بر اساس نظریه های لفظ محور در باب الهام فصل هفتم / خطا ناپذیری بر اساس نظریه های غیر لفظی در باب الهام. در بخشی از این کتاب میخوانیم: "کتاب مقدس از همان ابتدای مسیحیت جایگاهی رفیع و بیهمتا در دیانت مسیحیان داشت و برای بسیاری از مومنان مسیحی هنوز این جایگاه را حفظ کرده است. اما پس از رنسانس، به تدریج تحقیق دربارت کتاب مقدس، نویسندگان آن، شیوت نگارشی آن و حتی خطاها و تناقضات آن گسترش یافت؛ تا حدی که پس از عصر روشنگری، کتاب مقدس در زیر تیغ نقادان همچون دیگر آثار بازمانده از روزگار باستان، حلاجی و واشکافی میشد. در نتیجت این نقادیها، جایگاه کتاب مقدس متزلزل شد و حجیت آن به بحران گرفتار شد. از سویی مسیحیانِ معتقد در برابر این موج انتقادی، به مقابله پرداخته اند و استدلال هایی در دفاع از خطاناپذیری کتاب مقدس اقامه کرده اند و از سوی دیگر نقادان به نقد کتاب مقدس و حتی استدلال های مدافعان این کتاب پرداخته اند."

درآمدی به مسیحیت

80000 تومان 64000 تومان
در این کتاب از پیش زمینه ها، پیدایش، تحولات، عقاید و فرقه های مختلف مسیحی از آغاز تاکنون سخن به میان آمده و مؤلف، حاصل پانزده سال تحقیق و تدریس خود در گروه مطالعات ادیان دانشگاه ایندیانای آمریکا را در قالب کتاب پیش گفته ارائه داده است.نویسنده در توضیح کتاب نوشته است: «نقطه قوت این کتاب در سودمندی و انعطاف پذیری آن است. این کتاب برای دانشجویان نوشته شده و کاملا خواندنی است. کوشیده ایم تحول تاریخی سنّت مسیحی را با نثر روشن و روانی مطرح کنیم که بیان گر روایتی واضح و بدون ساده سازی افراطی باشد، در عین حال کوشیده ایم به درستی موضوع های عمده مسیحیت معاصر را که مورد علاقه دانشجویان امروزی است، مطرح کنیم». کتاب مورد اشاره به طور کلی شامل دو بخش بوده که بخش های اول و دوم آن به صورت عمده تاریخی و بخش های سوم و چهارم آن بیش تر سیاسی است. باید افزود، کتاب درآمدی به مسیحیت در چهار قسمت سامان یافته که در دو قسمت نخست آن داستان مسیحیت تا دوره جدید بازگو می شود و دو قسمت دیگر حاوی مطالبی است که دانشجویان را در فهم تجدد و موضوع های معاصر یاری می کند.

درسنامه الهیات مسیحی جلد اول دوره‌ها، چهره‌ها، منابع و شیوه‌ها

90000 تومان 72000 تومان
کتاب درسنامه الهیات مسیحی‌ که از متون معتبر درسی در زمینه الهیات مسیحی است کوشیده است در چارچوب معیارهای علمی و تعلیمی، از مهم ترین مسائل الهیات مسیحی تبیین منصفانه و عالمانه‌ای به دست دهد. نویسنده بر آن است تا شما را با مبانی الهیات مسیحی آشنا سازد و فرض را بر این گذاشته است که از این موضوع هیچ اطلاعی ندارید. او در این کتاب به معرفی و تبیین ابعاد زیر از الهیات مسیحی می پردازد: اندیشه‌های اصلی آن؛ چگونگی رشد این اندیشه‌ها و دفاع از آنها؛ واژه‌های اصلی به ویژه اصطلاحات تخصصی آن؛ بحث‌های اساسی که تفکر مسیحی را در دویست سال اخیر تحت تاثیر قرار داده است؛ متفکران برجسته‌ای که الهیات مسیحی را در طی قرون و اعصار شکل داده‌اند.

درسنامه الهیات مسیحی جلد دوم مفاهیم اصلی الهیات

130000 تومان 104000 تومان
کتاب درسنامه الهیات مسیحی‌ که از متون معتبر درسی در زمینه الهیات مسیحی است کوشیده است در چارچوب معیارهای علمی و تعلیمی، از مهم ترین مسائل الهیات مسیحی تبیین منصفانه و عالمانه‌ای به دست دهد. نویسنده بر آن است تا شما را با مبانی الهیات مسیحی آشنا سازد و فرض را بر این گذاشته است که از این موضوع هیچ اطلاعی ندارید. او در این کتاب به معرفی و تبیین ابعاد زیر از الهیات مسیحی می پردازد: اندیشه‌های اصلی آن؛ چگونگی رشد این اندیشه‌ها و دفاع از آنها؛ واژه‌های اصلی به ویژه اصطلاحات تخصصی آن؛ بحث‌های اساسی که تفکر مسیحی را در دویست سال اخیر تحت تاثیر قرار داده است؛ متفکران برجسته‌ای که الهیات مسیحی را در طی قرون و اعصار شکل داده‌اند.