نمایش 1–12 از 19 نتیجه

نمایش 9 24 36

آیین بودا در جهان امروز

40000 تومان 32000 تومان
ترجمه حاضر، شرح آداب و رسوم آیین بودایی، گزارش از مناسک، پرستش ها، زیارت ها، جشن ها، و اعمال دینی روزمره پیروان این آیین است. ضمن آن که در کتاب سعی شده جنبه های عرفی و مردمی این دین معرفی شود. آیین بودای آغازین، آیین بودای جنوبی، آیین بودای شرقی، و آیین بودای شمالی مطالب اصلی کتاب را تشکیل می دهد.

آیین بودا در سوره نیلوفر: تعبیری نو از سوره سه گانه نیلوفر

99000 تومان 79200 تومان

سوره نیلوفر یکی از مهمترین متون دینی بودایی مهایانی در میان کشورهای آسیای شرقی، یعنی چین، کره و ویتنام استمیلیون ها بودایی دراین کشورها آن را میخوانند و گرامی می دانند. اما فهم این سوره برای غیر بودایی ها اندکی دشوار است.نیکیو نیوانو (دانشمند بودایی ژاپنی) در کتاب حاضر، گام به گام، به روشنگری آموزه های این سوره پرداخته، گره های دشوار آن را با بهره گیری از زبانی ساده و پیراسته، به بهترین شکل ممکن از هم باز می کند.

آیین هندو

35000 تومان 28000 تومان
این کتاب با هدف تبیین و معرفی آیین هندو در ابعاد آیینی، مناسکی و عمدتا عرفی و مردمی نگارش یافته این مباحث را شامل می‌شود: "رویکردهای مختلف به آیین هندو"، "تاریخ و خاستگاه آیین هندو"، "اصول و اعتقادات هندویی"، "آیین‌ها و آداب هندویی"، "آیین هندو در روستاها" و "تحولات جدید".

ادیان بزرگ شرق (آریایی) دفتر چهارم آیین سیکهه

35000 تومان 28000 تومان
کتاب حاضر یک معرفی اجمالی و جامع از آیین سیکه به عنوان یکی از ادیان بزرگ شرق است که برای دانشجویان و علاقه‌مندان این حوزه مناسب است. آیین سیکه در شمار یکی از نورسته‌ ترین ادیان زنده جهان و از مهم‌ترین ادیان ظهور است که حدود پانصد سال از پیدایش آن می گذرد. با این حال، توانسته حضور چشم گیری در مجامع بین المللی داشته باشد. به ویژه آنکه پیروان این دین در چند دهت اخیر با تاسیس موسسات متعدد، سایت های اینترنتی، و انتشار کتاب ها و مجلات مختلف به نشر اعتقادات خود مبادرت مضاعفی داشته اند.

ادیان جهان، آیین بودا

40000 تومان 32000 تومان
هنر و معماری دینی بودایی به ویژه معابد و بقعه‌های بودایی، انتخاب رهبر دینی، بستگی دین و سیاست، ورود آیین بودا به غرب آیین بودا به پژوهش در خاستگاه‌ها، آداب و رسوم و تاریخچه این آیین، از سرآغاز آن در هند، و گسترش آن در کشورهای آسیای جنوبی و جنوب شرقی به ویژه سری‌لانکا، آسیای شرقی به ویژه ژاپن، و آسیای شمالی به ویژه تبت، تا جهان امروز، می‌پردازد. همچنین، اطلاعاتی درباره هنر و معماری دینی به ویژه معابد و بقعه‌های بودایی به دست می‌دهد. موضوعات جدیدی چون انتخاب رهبر دینی، بستگی دین و سیاست، ورود آیین بودا به غرب به ویژه آمریکا، و آینده‌ این دین بررسی می‌شود.

ادیان جهان؛ هندوئیسم

40000 تومان 32000 تومان
تقریبا از آغاز ظهور تمدن در بیش از 10 هزار سال پیش، دین در شکل گیری تاریخ انسان نقش داشته است. امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان از یک دین بزرگ یا آداب و رسوم بومی پیروی می کنند.در جامعه های سرتا سر جهان وجود تنوع فزاینده قومی و فرهنگی به پیدایش مجموعه متنوعی از دین هایی انجامیده است که در کنار یکدیگر به برگزاری شعائر خود می پردارند. از این رو بسیار ضروری است که در حد اعلای امکان با ادیان جهان آشنا شویم.در مجموعه ادیان جهان، خطوط کلی ادیان بزرگ جهان و نهادهای دینی عصر ما با زبانی روشن و قابل فهم عرضه شده اند. از جمله: پراکندگی جغرافیایی خاستگاه ها و تاریخچه معتقدات اصلی، شعائر و مکان های مقدس خدمات به تمدن جهان تصویرهای دقیقا دست چین شده متن را کامل می کنند و ستون های جانبی صفحات، نقشه، فهرست، واقعیت های مسلم، واژه نامه، کتابشناسی، خواندنی های بیشتر و نمایه در آن ها گنجانده شده است تا خوانندگان را در دست یافتن به درکی کامل تر درباره موضوع یاری کنند.هندوئیسم یا آیین های هندو به مطالعه در ریشه ها، متون، خدایان و تغییرات سیاسی و اجتماعی، معابد و پرستش پیکره های خدایان هندو می پردازد و خواننده را با انبوهی از آداب و رسوم محلی به ویژه قربانی آشنا می کند. متون هندو دامنه گسترده ای از عقاید هندوها را در خود محفوظ نگاه داشته است. از افسانه های عامیانه پورانه ها درباره خدایان گرفته تا معنوی ترین آموزه های اوپانیشدها در این متون آمده است.

ادیان چین و ژاپن

20000 تومان 16000 تومان
کتاب حاضر که ترجمه 2 بخش از کتاب ادیان زنده جهان است به چهار آیین کنفوسیوس، دائو، بودا و شین‏تو می‏پردازد. آیین کنفوسیوس و دائو به چین اختصاص دارند. آیین شین‏تو دین بومی ژاپن است. آیین بودا دین مشترک مردم چین و ژاپن است که در چین تغییراتی یافته و از آنجا به ژاپن راه یافته است. این کتاب اطلاعات نسبتاً خوبی در زمینه تاریخ، آموزه‏ها، کتاب‏های مقدس و فرقه‏های دینی هر یک از این ادیان و ارتباطات و تحولات آنها در طول تاریخ ارائه می‏دهد و وضعیت دین و فرهنگ دینی را در این دو کشور از گذشته‏های دور تا عصر کنونی بررسی می‏کند.

ادیان زنده شرق

115000 تومان 92000 تومان
موضوع این کتاب معرفی اجمالی ادیان زنده شرق مانند آیین زرتشت، آیین هندو، آیین سیک، آیین جینه، آیین بودا و ادیان چینی و ژاپنی است.در کتاب حاضر که بخشی از کتاب راهنمای جدید ادیان زنده به سرویراستاری جان هینلز است، به معرفی ادیان زنده موجود در مشرق زمین در قرن بیستم پرداخته شده است.نویسنده جدید، اطّلاعات مربوط به ادیان زنده نام‌برده شده را که حاوی پژوهش‌های اخیر محققان دین‌پژوه بوده است، جهت استفاده دانشجویان رشته ادیان فراهم کرده و فراز و نشیب‌های مختلف صورت‌گرفته در این ادیان را بررسی نموده است. تحولات سیاسی، فرهنگی، فکری، اجتماعی، فلسفی صورت‌گرفته در این ادیان و تأثیراتی را که برخی از ادیان از آیین‌های دیگر گرفته‌اند و آشنایی با عقاید و آداب دینی و مذهبی ادیان فوق‌الذکر از محورهای اصلی بحث در این نوشتار است.

بود و نمود: معرفی مکتب ادويته ودانته: عرفان وحدت وجود هندويی

30000 تومان 24000 تومان
کتاب حاضر مروری بر ویژگی های فلسفه هند، و مکتب وحدت وجود مندرج در این فلسفه است.در این اثر ضمن بیان برخی از مباحث مطرح در فلسفه هند مانند مباحث وجود، براهین آفرینش جهان، جنبه های شناخت شناسی و مراتب شناخت، شناخت انسان و نقش عقل در کلیه مراحل ادراک و فهم از پدیده های هستی، به مکتب ادویته و دانته یا همان عرفان وحدت وجود هندویی پرداخته شده و تفسیر این مکتب از وجود مورد تجزیه و تحلیل فلسفی قرار گرفته است.نگارنده مبانی بحث از وحدت وجود در این فلسفه را بیان کرده و مکاتب فلسفی شکل گرفته در هندوستان و میزان ارتباط آنها با مکاتب اسلامی (شنکره و ابن عربی) در مورد مسأله شناخت به ویژه وحدت وجود را تبیین نموده و جایگاه اخلاق و عقل در این مکاتب را بررسی نموده است.

بی دلی در ذن

30000 تومان 24000 تومان
مفهوم بی دلی، که همان بی اندیشگی در بافت عرفانی و معنوی است، بنیاد آیین بودای ذن است. خواننده مشتاق، با خواندن این کتاب، معنویت خاور دور را به طور مستقیم از سوزوکی، دانشمند بودایی، فرا می گیرد. انتشار این کتاب گامی است کوتاه، اما عالمانه، برای شناخت سلوک و اندیشه دینی و معنویت چینی و ژاپنی یا خاور دوری.این اثر اگرچه کتاب کوچکی است در ذن، اما از مردی بزرگ و درباره مردی بزرگ (هویی ننگ و بودی درمه بنیانگذار ذن) و نیز متنی عمیق و تاثیر گذار است.

چرخ و نیلوفر؛ گزیده متن های بودایی در طی قرن ها

99000 تومان 79200 تومان
کتاب چرخ و نیلوفر از هر دفتری از کانون‌های بودایی برگی برگرفته و کنار هم گذاشته است تا دانشجویان رشته مطالعات بودایی بتوانند تا حدی با مجموعه متون بودایی آشنا شوند. این اثر در واقع به نوعی تدوین شده که تمام سه کانون مهم دین بودایی را در بر گیرد و به نوعی گزیده متن‌های بودایی در طول قرون اخیر است. ین کتاب سعی کرده که با معرفی بخش‌های مختلف بودایی، به مخاطبان خود در واقع شناختی از الگوهای بودایی را ارائه کند و این بحث در مهم‌ترین کتاب‌های آنها موجود است.

چنین گوید او ایتی ووتکه (متن کهن بودایی)

50000 تومان 40000 تومان
اثر حاضر، که یک متن دیرینه سال بودایی است و از مجموعه بزرگ "سه سبد" پالی می باشد، به منظور شناخت آیین بودا است. گفتنی است دو سنت بزرگ آیین بودا، یکی "هینه یانه" و دیگری "مهایانه"، هر یک دارای مجموعه آثار دینی خاص خود می باشند. که این اثر متعلق به سنت "هینه یانه" یا "تیره واده" است. «ایتی ووتکه» دومین اثر از این مجموعه آثار است که به زبان فارسی برگردانده می شود. ایتی ووتکه که حاوی سخنان آموزنده و اخلاقی بودا است، راه شناخت و آشنایی با معنویت بودایی را می گشاید. با نگاهی به فهرست مطالب در می یابیم، که ایتی ووتکه مجموعه ای از آموزه های اخلاقی بودا است بر گستره پهناوری از مسائل اخلاقی که شالوده ی همه آنها همان تفکر و فلسفه بودایی در مکتب تیره واده است. یعنی آموزه هایی چون «سه آموزش» که چهار حقیقت جلیل، راه هشتگانه جلیل، روشن شدگی کامل بی برتر و مانند این ها را شامل می شود و همچنین دربردارنده ی مقصد و مقصود سیر و سلوک بودایی است که آزادی و رستگاری و نیروانه است.