مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش 9 24 36

بهتر بنویسیم

75000 تومان 60000 تومان
بهتر نویسی آرزوی هر کسی است که دستی به قلم دارد و خواستار گفت و گوی نوشتاری با دیگران است. برای بهتر نویسی دست کم باید چهار گام بزرگ برداشت. هر یک از این گام ها موضوع یکی از بخش های کتاب حاضر است.فصل نخست درباره پایه های نظری و زیرساخت های نرم افزاری نویسندگی است.فصل دوم شماری از اصول و نکته های درست نویسی را بازگو می کند.در فصل سوم از فواید و قواعد ساده نویسی سخن می رود. عنوان موضوع فصل پایانی کتاب، زیبانویسی است.

راهنمای جامع نگارش مقاله علمی

آماده چاپ
نگارش مقالۀ علمی یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان و محققان در سطوح بالای آموزش عالی است. نگارش علمی مستلزم کسب مهارت و توانمندی های خاصی است که به دست آوردن آن ها به راحتی امکان پذیر نیست. بسیاری از دانشجویان و محققان قبل از شروع نگارش علمی معمولا احساس می کنند نیازمند مطالعۀ متون مربوط به چگونگی نگارش علمی اند و در نتیجه، به دنبال منبعی هستند که آن ها را در این زمینه راهنمایی کند. راهنمای جامع نگارش مقاله علمی، یکی از کتاب هایی است که در زمینۀ نگارش مقالۀ علمی در خارج از ایران به رشتۀ تحریر درآمده است. کتاب در هشت فصل و پنج پیوست نوشته شده است و در پیوست ها چهار سبک استنادی مهم جهان شامل CMS ،APA ،MLA و CSE تشریح شده اند. این کتاب منبع مفیدی برای بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان خواهد بود و از معدود منابع فارسی است که به طور مفصل به سبک استناد دهی شیگاگو می پردازد.

عقاید حروفیه و اندیشه سید عمادالدین نسیمی

75000 تومان 60000 تومان
اثر حاضر در زمینه بررسی عقاید حروفیه براساس مثنوی عرش‌نامه بنیان‌گذار حروفیه یعنی فضل‌الله نعیمی و استوارنامه اثر غیاث‌الدین استرآبادی می‌باشد و در واقع اندیشه و نگرش سید عمادالدین نسیمی عارف قرن نهم هجری را براساس دیوان اشعار فارسی و ترکی وی مورد تجزیه و ارزیابی قرار داده است.فصل نخست کتاب در زمینه سیری در عقاید حروفیه است. سر مناسک دین، مقام آدم، معراج و نماز و مباحث این چنینی در این فصل مطرح می‌شود و فصل دوم به حیات و زندگانی سید عمادالدین نسیمی می‌پردازد. فصل سوم اثر اندیشه‌های نسیمی در آینه اشعار فارسی را در برمی‌گیرد و فصل چهارم اندیشه وی در آینه اشعار ترکی است که انسان کامل، معشوق، عارف، صوفی، وحدت وجود، عشق و هجران آن مطرح می‌شود. فصل پنجم شامل 20 شعر فارسی از نسیمیه و فصل ششم شامل 20 شهر ترکی از نسیمیه است. این کتاب پژوهش نوینی محسوب می‌شود که در نوع خودکم‌نظیر است. آثاری که در گذشته منتشر شده بیشتر جنبه تاریخی داشته و تحلیلی در زمینه عقاید حروفیه صورت نگرفته است و برتری این کتاب نسبت به کتاب‌های پیشین در تجزیه و تحلیل عقیده و اندیشه سید عماد‌الدین نسیمی است که بر اساس دیوان اشعار فارسی و ترکی وی بوده است. کتاب «عقاید حروفیه و اندیشه سیدعماد‌الدین نسیمی» به صورت مصور در ارتباط با شعر فارسی و ترکی و نقد تفسیر اندیشه‌ها و عقاید حروفیه تالیف شده است.