نمایش 1–12 از 57 نتیجه

نمایش 9 24 36

آموزش کلام شیعی، تحریر شرح باب حادی عشر

85000 تومان 68000 تومان
این کتاب شرح کتاب النافع یوم الحشر فی شرح باب الحادی عشر می باشد که این کتاب خود شرحی بر کتاب باب الحادی عشر علامه حلی است. #کتاب_آموزش_کلام_شیعی کتاب آموزش کلام شیعی شرحی بر کتاب النافع یوم الحشر فی شرح باب الحادی عشر فاضل مقداد که خود شرحی بر کتاب باب الحادی عشر علامه حلی است می باشد. در کتاب مزبور نخستین واجبات بر مکلّفان یعنی اثبات ذات و صفات خداوند متعال، اثبات عدل الهی، ارسال رسل و انزال کتب، اثبات نبوّت خاصه، اثبات امامت و اثبات تجرّد روح و بقای آن و نشر و بعث اجساد، ثواب و عقاب و بهشت و جهنّم و سایر امور اخروی بحث می کند

آیین بودا در سوره نیلوفر: تعبیری نو از سوره سه گانه نیلوفر

99000 تومان 79200 تومان

سوره نیلوفر یکی از مهمترین متون دینی بودایی مهایانی در میان کشورهای آسیای شرقی، یعنی چین، کره و ویتنام است. میلیون ها بودایی دراین کشورها آن را میخوانند و گرامی می دانند. اما فهم این سوره برای غیر بودایی ها اندکی دشوار است.

نیکیو نیوانو (دانشمند بودایی ژاپنی) در کتاب حاضر، گام به گام، به روشنگری آموزه های این سوره پرداخته، گره های دشوار آن را با بهره گیری از زبانی ساده و پیراسته، به بهترین شکل ممکن از هم باز می کند.

ادیان الهی و فرق اسلامی

53000 تومان 42400 تومان
«دین» که مجموعه معارف اعتقادی و احکام فروعی عملی ارسالی از سوی خدا توسط پیامبرانش برای هدایت و رستگاری بشر است، هدیه بی بدیل الهی به شمار می رود که جایگزینی ندارد. این هدیه آسمانی در طول حیات بشر، به تناسب توان فکری و نیاز زندگی هر زمان، توسط پیامبران به بشر عرضه شده است. حاصل آن پدیدآمدن ادیان و شرایع بزرگی چون یهودیت، مسیحیت و اسلام است. نکته مهم و جالب توجه در بررسی ادیان و مذاهب، این است که همه آنها به جز آخرین دین و کامل ترین آن، یعنی اسلام، تاریخ مصرف آنها تمام شده است، و لذا به دلایل عقلی قطعی، تنها اسلام و از میان مذاهب فزون از شمار اسلامی نیز به گواهی اسناد معتبر تاریخی، روایی و دلایل عقلی، تنها شیعه اثتی عشریه برحق بوده و پیروی از آن، مایه رستگاری و سعادت انسان است. این کتاب به معرفی و بررسی هرچند اجمالی ادیان بزرگ الهی و فرق مذهبی مهم اسلام می پردازد.

ادیان جهان آیین پروتستان (ادیان جهان چلسی)

40000 تومان 32000 تومان
کتاب حاضر مروری بر دین و مذهب مسیحی پروتستان و تاریخچه و مهمترین عقاید مربوط به این دین است. در این نوشتار ابتدا به چگونگی شکل گیری آیین پروتستان یکی از شاخه ها و شعبه های مسیحیت پرداخته شده و سپس مناسک و آیین های دینی مربوط به آن بیان گردیده است. نویسنده به کلیاتی از جهان پروتستان و خاستگاه آن و علت جدایی آن از سایر شاخه های مسیحیت اشاره و رویارویی آیین پروتستان با چالش های فکری و اعتقادی در عصر کنونی را بررسی نموده است. وی در ادامه به تاثیر آیین پروتستان بر دین مسیحیت نیز اشاره نموده و شعبه های مختلف این آیین و معتقدات اصلی و آداب و رسوم آنها را به تفکیک بیان کرده است. مروری بر دین و مذهب مسیحی پروتستان و تاریخچه و مهمترین عقاید مربوط به این دین است. در این نوشتار ابتدا به چگونگی شکل‌گیری آیین پروتسان یکی از شاخه‌ها و شعبه‌های مسیحیت پرداخته شده و سپس مناسک و آیین‌های دینی مربوط به آن بیان گردیده است. نویسنده به کلیاتی از جهان پروتستان و خاستگاه آن و علت جدایی آن از سایر شاخه‌های مسیحیت اشاره و رویارویی آیین پروتستان با چالش‌های فکری و اعتقادی در عصر کنونی را بررسی نموده است. وی در ادامه به تاثیر آیین پروتستان بر دین مسیحیت نیز اشاره نموده و شعبه‌های مختلف این آیین و معتقدات اصلی و آداب و رسوم آنها را به تفکیک بیان کرده است.

اسرار الصلوه

300000 تومان 240000 تومان
این مجموعه 6 جلدی، مجموعه‌ای از رساله‌ها و دیدگاه‌های مختلف ارایه شده در مورد اسرار نماز و ابعاد معنوی آن و نیز نیایش بین عبد و معبود توسط اندیشمندان مسلمان به دو زبان فارسی و عربی است. در این نوشتار نیز به معرفی برخی دیگر از کتب نگاشته شده توسط علمای مسلمان در موضوع اسرار نماز پرداخته شده و ابواب و فروعات مختلف نگاشته در کتب و رسائل در این موضوع بیان شده است. در این آثار به تبیین مباحثی مانند: اسرار کسب طهارت در نماز، لزوم محاسبه نفس در قبل و بعد از هر نماز، رابطه نماز با اعمال و رفتار انسان و اخلاق او، نقش نماز حقیقی در از بین بردن مفاسد اخلاقی، رابطه بین نماز با توبه و استغفار، تاثیر نماز در از بین بردن اثار گناهان و پاک شدن انسان، اسرار غسل و وضو، آداب نماز، اسرار و اثار نوافل، اسرار معطر کردن خویش در حال نماز و پوشیدن لباس پاک و زیبا در این حال، اسرار برخی از نمازهای مستحبی به ویژه نماز شب، آداب و اسرار برخی از نمازهای مربوط به اعیاد مذهبی، لزوم فهم دقیق اجزای نماز، رابطه بین نماز با افزایش ایمان قلبی، نقش نماز در اصلاح امور دنیوی و اخروی انسان، احکام و اسرار اذان و اقامه، اسرار انجام برخی از مستحبات نماز مانند قنوت، اهمیت نیت و حضور قلب در نماز و تفسیر اذکار نماز و نیز برخی دیگر از ابعاد معنوی نماز پرداخته شده است.

اشعریان و تاسیس نخستین دولتشهر شیعه

45000 تومان 36000 تومان
شهر قم در مرکز ایران، نخستین شهری شیعی است. شهری که از اواخر قرن اول که قبیله مهاجر اشعری به آن وارد شدند، تشیع را در آن رواج دادند و تا کنون باقی مانده است. درباره اشعریان کتاب و مقالات متعددی وجود دارد. کتاب حاضر جدیدترین کتاب در این زمینه با نگاهی دیگر است. مولف به اشعریان به عنوان کسانی نگریسته که توانستند در قم یک دولت شهر شیعی تاسیس کنند.

اصول و تعالیم ارتدوکس

100000 تومان 80000 تومان
کتاب بر اساس جلسات درس ایوان گلوخووف برمبنای اصول مسیحیت ارتدوکس و در تطابق با آثار اولیای دین تالیف شده است. اصول و تعالیم مسیحیت، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های دینی مسیحیت ارتدوکس و به معنای «مطالعه» و «شیوه‌های متقاعد ساختن» است که از واژه یونانی κατηχέω «به خاطر سپردن» و «شرح دادن» گرفته‌شده است. کتاب حاضر توسط استاد روحانی ایوان الکساندرویچ گلوخوف به نگارش درآمده و تبیین‌کننده آموزه‌های اصلی دین مسیحیت ارتدوکس هستند که پایه و اساس دین مسیحیت را تشکیل می‌دهند. کتاب حاضر بر اساس جلسات درس ایوان گلوخووف برمبنای اصول مسیحیت ارتدوکس و در تطابق کامل با آثار اولیای دین تالیف شده است. این کتاب انعکاس دنیای درونی نویسنده است و اعتقادات شخصی وی، امید و محبت به خداوند را همچون اشتیاقی سوزان برای بیدار کردن و تحکیم باورها در خوانندگان نشان می‌دهد

امام موسی صدر، مصلح بزرگ اجتماعی

60000 تومان 48000 تومان
. کتاب «امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی» در 14 فصل تدوین شده، شامل بخش های زیر است: 1. امام موسی صدر خورشیدی همچنان درخشان، 2. بررسی فعالیت‌ های امام موسی صدر در سطح روحانیون و سیاست‌مداران و روشنفکران، 3. امام موسی صدر استمرار راه سید جمال‌ الدین اسدآبادی، 4. جنبش اَمَل و امام موسی صدر، 5. فعالیت ‌های اجتماعی امام صدر، 6. امام موسی صدر مردی دموکرات، 7. مواضع امام موسی در قبال جنگ داخلی لبنان و قضیه فلسطین، 8. امام موسی صدر و مجلس اعلای اسلامی شیعیان، 9. نقش امام صدر در ایجاد گروه ‌های مقاومت لبنان، 10. سید جمال و امام موسی صدر؛ احیاگران اندیشه دینی، امام صدر، 11. مورد احترام فرق و مذاهب مختلف، 12. امام موسی صدر و ایجاد تحول در لبنان، 13. موضوع‌ شناسی افکار و اندیشه‌ های امام موسی صدر، 14. علل ناپدید شدن امام موسی صدر و بررسی ابعاد آن همراه با گزارشی مفصل از روند پیگیری این قضیه در دادگاه های ایتالیا از جمله بخش های مختلف این کتاب است.

اهل سنت و جریان های تکفیری

65000 تومان 52000 تومان
اهل سنت و جریان های تکفیری واکنش اهل سنت به جریان‌های تکفیری بعد از انقلاب اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان و بیگانگان درصدد مبارزه با انقلاب اسلامی برآمدند. یکی از موثرترین حربه های آنان ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی بود. اهل سنت ایران حدود 10 درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند. اهل سنت بزرگ‌ترین اقلیت مذهبی در ایران هستند و به خودی خود نه تنها تهدید برای کشور محسوب نمی‌شوند و با توجه به اعتقادات و عملکرد و نگرش آنان می‌توان با آن‌ها برای ترویج و گسترش اسلام ناب محمدی(ص) و مقابله با جریان‌های تکفیری متحد شد. نویسنده این اثر با تحقیقات میدانی و جمع‌آوری دیدگاه علمای اهل سنت و دیدن برخی از کتب اعتقادی آنان، به این باور رسیده است که اهل سنت ایران، نه تنها وهابی نیستند بلکه در اعتقاد و عمل، در مقابله با وهابیت کتاب‌ها نوشته و هم سخن گفته اند.

بدایه علم الرجال

20000 تومان 16000 تومان
لایخفی علی علماء الدین الاسلامی انه من الضروری دراست مباحث علم الرجال و تدریسها فی الحوزات العلمیت و فی العصر الراهن و لکن من الموسف ان مناهج الحوزات العلمیت لازالت تفتقر الی هذا العلم. لقد بادر المولف المحترم و هو من المتخصصین فی علم الحدیث و الرجال بتالیف هذا الکتاب للطلاب المبتدئین حتی یتعرفوا علی بعض مباحث هذا العلم معرفت وجیزت و بالتالی تولی الحوزات العلمیت اهتماما بدراست هذا العلم.

بر بال خردگرایی؛ پژوهشی در خردگرایی قاضی عبدالجبار متفکر معتزلی و سیدمرتضی متفکر شیعی

30000 تومان 24000 تومان
تاریخ اندیشه‌های کلامی، اندیشمندان و متکلمان بزرگی از شیعه و سنی را نشان می‌دهد که در فهم و درک معارف بنیادین اعتقادی، خرد را به عنوان تنها داور نهایی در صدر نشانده‌اند. از آن جمله قاضی عبدالجبار متعزلی و سید مرتضی شیعی. بررسی رویکرد خردگرایانه این دو متکلم به نام از دو مذهب متفاوت اسلامی، در حوزه اعتقادات بنیادین کلامی، نتایج شگفت انگیزی از مشابهت‌های خیره کننده را به نمایش می‌گذارد. نشان دادن جایگاه رفیع و بی نظیر رویکرد خردگرایانه در تبیین قضایای اعتقادی و پرکردن شکاف‌های مذهبی، مهم‌ترین رسالت این پژوهش است.