نمایش 1–12 از 127 نتیجه

نمایش 9 24 36

آموزش کلام شیعی، تحریر شرح باب حادی عشر

85000 تومان 68000 تومان
این کتاب شرح کتاب النافع یوم الحشر فی شرح باب الحادی عشر می باشد که این کتاب خود شرحی بر کتاب باب الحادی عشر علامه حلی است. #کتاب_آموزش_کلام_شیعی کتاب آموزش کلام شیعی شرحی بر کتاب النافع یوم الحشر فی شرح باب الحادی عشر فاضل مقداد که خود شرحی بر کتاب باب الحادی عشر علامه حلی است می باشد. در کتاب مزبور نخستین واجبات بر مکلّفان یعنی اثبات ذات و صفات خداوند متعال، اثبات عدل الهی، ارسال رسل و انزال کتب، اثبات نبوّت خاصه، اثبات امامت و اثبات تجرّد روح و بقای آن و نشر و بعث اجساد، ثواب و عقاب و بهشت و جهنّم و سایر امور اخروی بحث می کند

آیین بودا در سوره نیلوفر: تعبیری نو از سوره سه گانه نیلوفر

99000 تومان 79200 تومان

سوره نیلوفر یکی از مهمترین متون دینی بودایی مهایانی در میان کشورهای آسیای شرقی، یعنی چین، کره و ویتنام استمیلیون ها بودایی دراین کشورها آن را میخوانند و گرامی می دانند. اما فهم این سوره برای غیر بودایی ها اندکی دشوار است.نیکیو نیوانو (دانشمند بودایی ژاپنی) در کتاب حاضر، گام به گام، به روشنگری آموزه های این سوره پرداخته، گره های دشوار آن را با بهره گیری از زبانی ساده و پیراسته، به بهترین شکل ممکن از هم باز می کند.

اخلاق کاری اسلامی

20000 تومان 16000 تومان
کتاب حاضر بررسی مولفه های اخلاق کاری از دیدگاه دین اسلام و مقایسه آن با اندیشه های پروتستانی در این زمینه است. اخلاق کاری، به بایدها و نبایدهایی می پردازد که اجرای آن ها در محیط کار، در مسیر تحقق اهداف کاری سازمان، ضروری است. اخلاق کاری، ارزش یا عقیده ای است که هم به عنوان یک راهنما برای انجام امور به کار می آید و هم به سادگی در نگرش ها و رفتارها، نمایان است. ساختار این کتاب مشتمل بر سه فصل است: فصل اول به کلیات اختصاص دارد و واژه شناسی و فلسفه اخلاق، از عمده ترین مباحث آن به شمار می آید. فصل دوم در سه بخش، به موضوع اصلی بحث پرداخته و اهمیت کار در اسلام، اخلاق کاری در اسلام و اخلاق کاری اسلام و پروتستان، عناوین اصلی مطرح در آن می باشند. فصل سوم نیز، مولفه های اخلاق کاری مدیران را از دیدگاه اسلام، معرفی نموده است.

اديان در آيينه آمار: بررسی تحولات پيروان اديان از سال‎1970 تا چشم انداز ‎2050

45000 تومان 36000 تومان
بررسی تحول ادیان و پیروان ادیان مختلف از سال 1970 میلادی تا عصر کنونی و پشم انداز آن تا سال 2050 میلادی موضوع این کتاب است. در این کتاب با استفاده از آمارهای ارایه شده در مورد تعداد پیروان ادیان مختلف در مقیاس جهانی، به بحث در مورد روند تغییر در این آمار و گرایش و جدا شدن افراد از دینی خاصی و انتخاب دینی دیگر پرداخته شده و آمار پیروان ادیان در کشورهای مختلف جهان از سال 1970 میلادی و روند تحولات صورت گرفته در آن‌ها از لحاظ تعداد تا سال 2050 میلادی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نویسنده به تفکیک کشورهای مختلف دنیا به بیان تعداد پیروان ادیانی مانند اسلام، مسیحیت، یهودیت، بودیسم و سایر ادیان در فاصله زمانی تاریخ مذکور پرداخته و بر اساس جدول‌ها و نمودارهایی فراز و نشیب‌های صورت گرفته در تعداد این قبیل از پیروان را مورد تحلیل آماری قرار داده است. وی درصد افزایش یا کاهش تعداد پیروان ادیان را در 220 کشور جهان بررسی نموده و علل این افزایش یا کاهش تعداد را نیز بیان کرده است.

ادیان الهی و فرق اسلامی

53000 تومان 42400 تومان
«دین» که مجموعه معارف اعتقادی و احکام فروعی عملی ارسالی از سوی خدا توسط پیامبرانش برای هدایت و رستگاری بشر است، هدیه بی بدیل الهی به شمار می رود که جایگزینی ندارد. این هدیه آسمانی در طول حیات بشر، به تناسب توان فکری و نیاز زندگی هر زمان، توسط پیامبران به بشر عرضه شده است. حاصل آن پدیدآمدن ادیان و شرایع بزرگی چون یهودیت، مسیحیت و اسلام است. نکته مهم و جالب توجه در بررسی ادیان و مذاهب، این است که همه آنها به جز آخرین دین و کامل ترین آن، یعنی اسلام، تاریخ مصرف آنها تمام شده است، و لذا به دلایل عقلی قطعی، تنها اسلام و از میان مذاهب فزون از شمار اسلامی نیز به گواهی اسناد معتبر تاریخی، روایی و دلایل عقلی، تنها شیعه اثتی عشریه برحق بوده و پیروی از آن، مایه رستگاری و سعادت انسان است. این کتاب به معرفی و بررسی هرچند اجمالی ادیان بزرگ الهی و فرق مذهبی مهم اسلام می پردازد.

ادیان جهان آیین پروتستان (ادیان جهان چلسی)

40000 تومان 32000 تومان
کتاب حاضر مروری بر دین و مذهب مسیحی پروتستان و تاریخچه و مهمترین عقاید مربوط به این دین است. در این نوشتار ابتدا به چگونگی شکل گیری آیین پروتستان یکی از شاخه ها و شعبه های مسیحیت پرداخته شده و سپس مناسک و آیین های دینی مربوط به آن بیان گردیده است. نویسنده به کلیاتی از جهان پروتستان و خاستگاه آن و علت جدایی آن از سایر شاخه های مسیحیت اشاره و رویارویی آیین پروتستان با چالش های فکری و اعتقادی در عصر کنونی را بررسی نموده است. وی در ادامه به تاثیر آیین پروتستان بر دین مسیحیت نیز اشاره نموده و شعبه های مختلف این آیین و معتقدات اصلی و آداب و رسوم آنها را به تفکیک بیان کرده است. مروری بر دین و مذهب مسیحی پروتستان و تاریخچه و مهمترین عقاید مربوط به این دین است. در این نوشتار ابتدا به چگونگی شکل‌گیری آیین پروتسان یکی از شاخه‌ها و شعبه‌های مسیحیت پرداخته شده و سپس مناسک و آیین‌های دینی مربوط به آن بیان گردیده است. نویسنده به کلیاتی از جهان پروتستان و خاستگاه آن و علت جدایی آن از سایر شاخه‌های مسیحیت اشاره و رویارویی آیین پروتستان با چالش‌های فکری و اعتقادی در عصر کنونی را بررسی نموده است. وی در ادامه به تاثیر آیین پروتستان بر دین مسیحیت نیز اشاره نموده و شعبه‌های مختلف این آیین و معتقدات اصلی و آداب و رسوم آنها را به تفکیک بیان کرده است.

ارزيابی ادله موافقان و مخالفان علم دينی

40000 تومان 32000 تومان
این کتاب مجموعه مقالاتی در مورد دلایل موافقان و مخالفان علم دینی و امکان آن است. در این نوشتار ابتدا تعریفی از علم دینی، علم، دین و رابطه بین آن‌ها ارایه شده و پس از آن دیدگاه‌های موافقان و مخالفان علم دینی در قالب چندین مقاله از پژوهشگران دینی معاصر بیان شده است. در این مقالات به بحث در مورد ادله ناظر به ضرورت تأسیس و امکان وقوعی علم دینی، ادله ناظر به تحقق عینی علم دینی، دلایل ناظر به تباین علم و دین، دلایل ناظر به امتناع عقلی علم دینی و ادله ناظر به نامعقول و ناکارآمد بودن علم دینی پرداخته شده و دیدگاه موافقان و مخالفان علم دینی مورد مقایسه قرار گرفته است. نویسنده در همین راستا به بیان نظریات برخی از روشنفکران دینی که عمدتاً مخالف وجود و تحقق علم دینی هستند را با نظریات مدافعان سنتی دین با رویکردی تطبیقی منعکس کرده است.

اسرار الصلوه

300000 تومان 240000 تومان
این مجموعه 6 جلدی، مجموعه‌ای از رساله‌ها و دیدگاه‌های مختلف ارایه شده در مورد اسرار نماز و ابعاد معنوی آن و نیز نیایش بین عبد و معبود توسط اندیشمندان مسلمان به دو زبان فارسی و عربی است. در این نوشتار نیز به معرفی برخی دیگر از کتب نگاشته شده توسط علمای مسلمان در موضوع اسرار نماز پرداخته شده و ابواب و فروعات مختلف نگاشته در کتب و رسائل در این موضوع بیان شده است. در این آثار به تبیین مباحثی مانند: اسرار کسب طهارت در نماز، لزوم محاسبه نفس در قبل و بعد از هر نماز، رابطه نماز با اعمال و رفتار انسان و اخلاق او، نقش نماز حقیقی در از بین بردن مفاسد اخلاقی، رابطه بین نماز با توبه و استغفار، تاثیر نماز در از بین بردن اثار گناهان و پاک شدن انسان، اسرار غسل و وضو، آداب نماز، اسرار و اثار نوافل، اسرار معطر کردن خویش در حال نماز و پوشیدن لباس پاک و زیبا در این حال، اسرار برخی از نمازهای مستحبی به ویژه نماز شب، آداب و اسرار برخی از نمازهای مربوط به اعیاد مذهبی، لزوم فهم دقیق اجزای نماز، رابطه بین نماز با افزایش ایمان قلبی، نقش نماز در اصلاح امور دنیوی و اخروی انسان، احکام و اسرار اذان و اقامه، اسرار انجام برخی از مستحبات نماز مانند قنوت، اهمیت نیت و حضور قلب در نماز و تفسیر اذکار نماز و نیز برخی دیگر از ابعاد معنوی نماز پرداخته شده است.

اشعریان و تاسیس نخستین دولتشهر شیعه

45000 تومان 36000 تومان
شهر قم در مرکز ایران، نخستین شهری شیعی است. شهری که از اواخر قرن اول که قبیله مهاجر اشعری به آن وارد شدند، تشیع را در آن رواج دادند و تا کنون باقی مانده است. درباره اشعریان کتاب و مقالات متعددی وجود دارد. کتاب حاضر جدیدترین کتاب در این زمینه با نگاهی دیگر است. مولف به اشعریان به عنوان کسانی نگریسته که توانستند در قم یک دولت شهر شیعی تاسیس کنند.