مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

تعالیم کلیسای کاتولیک

115000 تومان 92000 تومان
معرفی کتاب اثر پیش رو، مروری بر اعتقادات، سنت ها، آداب و رسوم و تعالیم ارایه شده از سوی کلیسای کاتولیک با استناد به متون رسمی و تعلیمی این کلیسا و کتاب مقدس است. در این نوشتار به تبیین جنبه های کلامی، عبادی، اخلاقی و اجتماعی مربوط به تعالیم ارائه شده از سوی کلیسای کاتولیک برای مسیحیان این فرقه از جهان که مورد تایید پاپ نیز می باشد، پرداخته شده و برخی از ادعیه، آداب و رسوم دینی و مذهبی و نیز مسایل حقوقی مربوط به مسیحیت کاتولیک معرفی شده است. نویسنده نخست کلیاتی در مورد مفهوم ایمان و هدف از آن و نیز ساختار تعالیم دینی در مسیحیت ارائه نموده و سپس اهمیت و ابعاد شناخت خداوند، رابطه بین انسان با خدا، جایگاه وحی و سنت به عنوان یکی از منابع شناخت دین و معارف دینی و لزوم پاسخ گویی آدمی به خداوند نسبت به اعمال و اعتقادات خویش از منظر کلیسای کاتولیک، مورد بحث و بررسی اجمالی قرار گرفته است. آنگاه برخی از عقاید مسیحیان کاتولیک نسبت به عیسی(ع)، نبوت وی، زندگانی و سرنوشت او و نیز تعالیم وارد شده از ایشان در دین مسیحیت مطرح شده و اعتقاد آنان به روح القدس و فدا شدن مسیح برای نجات مسیحیان منعکس شده است. در بخش دیگری از کتاب نویسنده به برخی از آداب و آئین های کلیسای کاتولیک معروف به آئین های فیض بخش اشاره نموده و بعضی از احکام عبادی مربوط به این فرقه از مسیحیت و نیز دعاهای وارد شده از مسیح در زمینه های مختلف را معرفی نموده است.

رویکردهای مختلف به پلورالیزم دینی؛‌ به سوی الهیات ناظر به همه ادیان

45000 تومان 36000 تومان
در کتاب رویکردهای مختلف به پلورالیزم دینی از رویکرد انحصارگرایی، شمول گرایی، نسبی گرایی، گوهرگرایی، پاسخ کاتولیک، رویکرد سنخ شناسی پویا، رویکرد مبتنی بر گفت و گو و رویکرد مسیح مدارانه، ارزیابی شده است. مولف افزون بر بیان دیدگاه های مختلف درباره تکثر دینی به محورهای اصلی اندیشه فیلسوفان و عالمان الهیات مورد نظر نیز اشاره می کند.با توجه به اینکه یکی از مسائل مهم الهیات مسیحی، چگونگی رابطه مسیحیت با ادیان غیرمسیحی و نیز فراهم ساختن ارزیابی مناسبی از جایگاه آن هاست؛ نگارنده، رویکردهای یاد شده را تنها از این منظر، بررسی می کند. به نظر وی تنها رویکرد مبتنی بر گفتگو می تواند راه را برای تدوین الهیات مسیحی ناظر به همه ادیان، فراهم سازد.

مسيحيت در جهان امروز

30000 تومان 24000 تومان
کتاب حاضر ترجمه ی بخش مسیحیت از کتاب ادیان زنده جهان است که علاوه بر آنکه سیر تاریخی فشرده ای از مسیحیت ارائه می کند، تعالیم و اعمال دینی آن را به طور عینی در چارچوب زندگی مسیحیان بیان می کند و به سنت های مختلف دینی و گستره ی جغرافیایی جهان مسیحیت نگاه ویژه ای دارد. کتاب از مقدمه و شش فصل تشکیل شده است که هر فصل شامل بخش های متعدد می باشد.فهرست مطالب کتاب عبارت اند از: 1.تاریخ؛ 2. بررسی مسیحیت؛ 3. تعالیم؛ 4- اعمال دینی؛ 5. سنت های اصلی مسیحیت؛ 6. تحولات نوین