مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

انتظار مسیحا در آیین یهود

30000 تومان 24000 تومان
انتظار مسیحا در آیین یهود

سخنان گم شده حضرت عيسی عليه السلام

30000 تومان 24000 تومان
این کتاب دارای پنج فصل است، مترجم ابتدا مقدمه و پیش گفتاری ذکر کرده و سپس به سخنان عیسی (ع) در منابع مسیح، سخنان عیسی (ع) در منابع یهودی و سخنان عیسی (ع) در منابع گنوسی و سخنان عیسی (ع) در منابع اسلامی، سایر سنت‌ها، قصه‌ها و آثار جعلی پرداخته که دارای اهمیت فراوانی است.در این کتاب گزیده ای از گنجینه عظیم سخنان فراانجیلی حضرت عیسی مسیح (علیه السلام) گرد آمده که برخی از آنها برای ما مسلمانان از سخنان مضبوط در اناجیل آشناتر است. سخنان حکمت آمیز این مجموعه از منابعی مانند آثار پدران کلیسا و نسخه های یافت شده در مراکز باستانی مسیحیت گزینش و نقل شده است. مقداری از برساخته های قرون بعدی نیز برای تفنن، به طور مشخص، در فصل پنجم کتاب آمده است.لازم به ذکر می باشد که پنج مجموعه اسناد مهم در حوزه مطالعات ادیان میان اکتشافات اواخر قرن 19 و نیمه اول قرن بیستم دارای اهمیت فراوانی است. طومارهای بحرالمیت مربوط به یهودیان، اوراق گنیزه قاهره مربوط به یهودیت، پاپیروس‌های اکسیرینکوس مربوط به مسیحیت، کتابخانه نجع حمادی مربوط به مسیحیت و پاپیروس‌های تورفان مربوط به مانویت ازجمله این اسناد محسوب می‌شود. این اسناد باستانی دانشمندان را با فرایند شکل‌گیری ادیان مذکور آشنا کرده و زوایای ناپیدای آن‌ها را نشان داده است.

شهر خدا

250000 تومان 200000 تومان
کتاب شهر خدا کتاب شهرخدا نوشته آگوستین قدیس یکی از مهم ترین نوشته های کلاسیک در باب الاهیات مسیحی است. این اثر بر تفکر دینی، فلسفی، تاریخی، اجتماعی و سیاسی مغرب زمین تاثیری ژرف و گسترده داشته است.آگوستین قدیس شخصیتی است پرآوازه که مسیحیان به عظمت و بزرگی از او یاد می‌کنند و دیگرانی که الاهیات و فلسفه را ارج می‌نهند، منزلت علمی‌اش را والا می‌شمرند و دیدگاه‌های الاهیاتی و فلسفی‌اش را به دیده احترام می‌نگرند.کتاب «شهر خدا» نوشته آگوستین قدیس یکی از مهم‌ترین نوشته‌های کلاسیک در باب الاهیات مسیحی است. این اثر که 16 قرن پیش پدید آمده، بر تفکر دینی، فلسفی، تاریخی، اجتماعی و سیاسی مغرب‌زمین تاثیری ژرف و گسترده داشته است. کتاب «شهر خدا» به زبان لاتینی تالیف شده و متن لاتینی آن بسیار زیبا و ادیبانه نگارش یافته و متخصصان الاهیات مسیحی و تاریخ و ادبیات روم و یونان ترجمه‌های متعددی از آن به زبان‌های اروپایی تهیه کرده‌اند.

عیسی اسطوره یا تاریخ؟

50000 تومان 40000 تومان
یکی از مباحث متداول در میان مورخان ادیان در عصر جدید، تاریخی یا اسطوره ای بودن پیامبران و شخصیت هایی است که در متون مقدس ادیان بدان ها اشاره شده است.در خصوص حضرت عیسی (ع) همواره این بحث جدی تر بوده است. زیرا در عهد جدید اموری به آن حضرت نسبت داده شده است که با اساطیر ادیان ابتدایی بی شباهت نیست. کتاب حاضر مساله وجود تاریخی حضرت عیسی (ع) را مورد بررسی قرار داده و پس از نقل و بررسی ادله موافقان و مخالفان به این نتیجه رسیده که شخصیت این پیامبر بزرگ الهی آن گونه که در عهد جدید و سنت کلیسایی به تصویر کشیده شده است، هم جنبه تاریخی دارد و هم جنبه اسطوره ای.این اثر متشکل از 7 فصل می باشد: 1. سنت مسیحی 2. نقادی عصر قدیم 3. نقادی عصر جدید 4. نظریه اسطورگی (1) - عیسی ما قبل مسیحیت 5. نظریه اسطورگی (2) - آفرینش مسیح 6. نقد نظریه اسطورگی 7. عیسی، اسطوره و تاریخ.

کتاب های فراموش شده عدن

95000 تومان 76000 تومان
کتاب‌های باستانی يهوديت و مسيحيت به سه گروه «کتاب مقدس» The Bible، «اَپوکْريفا» Apocryphal و «سوداپيگرافا» Pseud-epigrapha تقسیم میشوند.کتاب مقدس مجموعه رساله‌هايی است که همه فرقه‌های يهوديت يا مسيحيت آنها را الهامی می دانند. «اپوکريفا» (به معنای «پنهان») عنوان رساله‌هايی است که کاتوليک‌ها و ارتودکس‌ها آنها را الهامی می دانند، ولی پروتستان‌ها به الهامی بودن آنها معتقد نيستند.سوداپيگرافا (به معنای «نوشته‌های جعلی») نام گروه بزرگی از رساله‌هاست که نگارش آنها به رساله‌های دو گروه پيشين شباهت دارد، ولی هيچ فرقه‌ای آنها را الهامی نمی داند.کتاب حاضر ترجمه 9 رساله از اين گروه زیر عنوان کتابهای فراموش شده عدن The Forgotten Books Of Eden را، که به باور برخی از جمله کتابهای گمشده اند، به خوانندگان تقديم می کند. 

کلام مسیحی

28000 تومان 22400 تومان
کتاب حاضر خلاصه ای از اعتقادات مسیحیان را به زبان ساده بیان می کند. نویسنده کتاب یک کشیش مسیحی معاصر و از راهبان فرهیخته ژِزوئیت است.دانشجویان رشته تاریخ ادیان، در این کتاب ذیل چهار فصل با اعتقادات مسیحیان آشنا می شوند. کتاب حاضر خلاصه ای از اعتقادات مسیحیان را به زبان ساده بیان می کند.نویسنده کتاب یک کشیش مسیحی معاصر و از راهبان فرهیخته ژزوئیت است که زبان عربی و فرهنگ اسلامی را آموخته، سالها میان مسلمانان زیسته و این نوشته را برای خوانندگان مسلمان پدید آورده است.عناوین فصل ها به این قرار است: کتاب مقدس، وحی و الهام، اعتقادات اساسی در ایمان مسیحی، جامعه مسیحی و تحول آن و درآمدی بر الهیات و فلسفه و عرفان. در پایان کتاب دو پیوست با این عناوین به طبع رسیده است: رهنمودهایی برای مطالعه کتاب مقدس و فرهنگ اصطلاحات.