مشاهده همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

جمعيت اخوان‌ المسلمين جلد دوم

45000 تومان 36000 تومان

اخوان‌ المسلمین بدون تردید از مهم‌ترین جنبش‌ها و حرکت‌های اسلامی ـ سیاسی در تاریخ معاصر جهان است. این جمعیت از آغاز تأسیس در سال 1928 میلادی، در مصر، توسط شهید استاد شیخ حسن البنّاء همواره نقش تأثیرگذاری در تحولات سیاسی ـ اجتماعی ـ فکری و فرهنگی جهان عرب و اسلام داشته است. درباره تاریخ و اندیشه و عملکرد این جمعیت، صدها جلد کتاب و هزارها مقاله و تحلیل، توسط دوستان و دشمنان، تألیف و منتشر شده است که خود نشان‌دهنده نقش ویژه جمعیت در سطح جهانی است.

یکی از این مؤلفان، پروفسور ریچارد میشل: Richard Mitchele استاد تاریخ در دانشگاه میشیگان آمریکاست که در سال 1960 میلادی با ارائه رساله خود درباره «تاریخ مدرن» به مقام دکتری و استادی رسید و سپس در دنباله تحقیقات خود، به تألیف کتاب پُر ارج و مستند و تاریخی: جمعیت اخوان‌ المسلمین: The Society of Muslim Brothers پرداخت که در واقع تکمیل و تنقیح کتاب نخستین خود در این زمینه است.

و اینک ترجمه کامل کتاب که به همراه توضیحاتی در پاورقی است به علاقمندان تاریخ حرکت‌های اسلامی معاصر، تقدیم می گردد.

جمعيت اخوان‌المسلمين جلد اول

60000 تومان 48000 تومان
اخوان المسلمین بدون تردید از مهم ترین جنبش ها و حرکت های اسلامی ـ سیاسی در تاریخ معاصر جهان است. این جمعیت از آغاز تأسیس در سال 1928میلادی، در مصر، توسط شهید استاد شیخ حسن البناء همواره نقش تأثیرگذاری در تحولات سیاسی ـ اجتماعی ـ فکری و فرهنگی جهان عرب و اسلام داشته است. درباره تاریخ و اندیشه و عملکرد این جمعیت، صد ها جلد کتاب و هزار ها مقاله و تحلیل، توسط دوستان و دشمنان، تألیف و منتشر شده است که خود نشان دهنده نقش ویژه جمعیت در سطح جهانی است. یکی از مؤلفان، پروفسور ریچارد میشل استاد تاریخ در دانشگاه میشیگان آمریکاست که در سال 1960 میلادی با ارائه رساله خود درباره «تاریخ مدرن» به مقام دکتری و استادی رسید و سپس در دنباله تحقیقات خود، به تألیف کتاب پُرارج و مستند و تاریخی: «جمعیت اخوان المسلمین» پرداخت که در واقع تکمیل و تنقیح کتاب نخستین خود در این زمینه است. این کتاب ارزشمند توسط استاد سید هادی خسروشاهی که بیش از نیم قرن تحقیق و مطالعه درباره اخوان داشته اند و شاهد عینی چگونگی پیدایش و استمرار حرکت اخوان المسلمین در مصر و جهان عرب و اسلام بوده اند به فارسی ترجمه شده است. ضروری است اشاره شود که این کتاب از روی متن عربی آن، که توسط انجمن اسلامی آمریکا چاپ شده است، ترجمه شده و شامل توضیحات استاد صالح ابورقیق و دکتر ابوالسعود و مترجم گرانقدر است که طبعاً چاپ انگلیسی، فاقد این توضیحات است و به همین دلیل مواردی را هم که مؤلف دچار اشتباهاتی شده، برطرف شده و به حق باید گفت که بر غنای کار افزوده شده است.عناوین مهم کتاب عبارتند از: تاریخ پیدایش جمعیت، حسن البنّا و تأسیس جمعیت اخوان المسلمین، فراز و فرود، انشعاب های داخلی، مسئله فلسطین، خشونت و انحلال، سازماندهی جدید، بازگشت به وضعیت قانونی، انقلاب و انحلال سازمان، سازمان و تشکیلات اخوان، آموزش و ارتباطات اخوان، تصویر اسلام در اندیشۀ اخوان، راه حل اخوان: بازگشت به اسلاممطالعه این کتاب به علاقمندان تاریخ حرکت های اسلامی معاصر، توصیه می گردد.