مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

ادیان زنده شرق

115000 تومان
موضوع این کتاب معرفی اجمالی ادیان زنده شرق مانند آیین زرتشت، آیین هندو، آیین سیک، آیین جینه، آیین بودا و ادیان چینی و ژاپنی است.در کتاب حاضر که بخشی از کتاب راهنمای جدید ادیان زنده به سرویراستاری جان هینلز است، به معرفی ادیان زنده موجود در مشرق زمین در قرن بیستم پرداخته شده است.نویسنده جدید، اطّلاعات مربوط به ادیان زنده نام‌برده شده را که حاوی پژوهش‌های اخیر محققان دین‌پژوه بوده است، جهت استفاده دانشجویان رشته ادیان فراهم کرده و فراز و نشیب‌های مختلف صورت‌گرفته در این ادیان را بررسی نموده است. تحولات سیاسی، فرهنگی، فکری، اجتماعی، فلسفی صورت‌گرفته در این ادیان و تأثیراتی را که برخی از ادیان از آیین‌های دیگر گرفته‌اند و آشنایی با عقاید و آداب دینی و مذهبی ادیان فوق‌الذکر از محورهای اصلی بحث در این نوشتار است.

درسنامه الهیات مسیحی جلد دوم مفاهیم اصلی الهیات

130000 تومان
کتاب درسنامه الهیات مسیحی‌ که از متون معتبر درسی در زمینه الهیات مسیحی است کوشیده است در چارچوب معیارهای علمی و تعلیمی، از مهم ترین مسائل الهیات مسیحی تبیین منصفانه و عالمانه‌ای به دست دهد.نویسنده بر آن است تا شما را با مبانی الهیات مسیحی آشنا سازد و فرض را بر این گذاشته است که از این موضوع هیچ اطلاعی ندارید. او در این کتاب به معرفی و تبیین ابعاد زیر از الهیات مسیحی می پردازد: اندیشه‌های اصلی آن؛ چگونگی رشد این اندیشه‌ها و دفاع از آنها؛ واژه‌های اصلی به ویژه اصطلاحات تخصصی آن؛ بحث‌های اساسی که تفکر مسیحی را در دویست سال اخیر تحت تاثیر قرار داده است؛ متفکران برجسته‌ای که الهیات مسیحی را در طی قرون و اعصار شکل داده‌اند.

زمينه های بحث فلسفی در اديان جهان

25000 تومان
اثر حاضر ترجمه فصل اول کتاب "A companion to philosophy of Religion" به مدیریت علمی فیلیپ ال. کوئین و مشتمل است بر مقالات دین پژوهان و فیلسوفان برجسته با موضوعاتی نظیر: سیری در تاریخ اندیشه هریک از ادیان (و در برخی موارد، مجموعه ای از ادیان به هم پیوسته مانند ادیان چینی و آفریقایی)، تصورات مختلف از مفاهیم مشترکی مانند خدا، خود و هستی، انواع نظریه های معرفت و نظام های معرفت شناسی، مفاهیم فلسفی خاص هر دین مانند کرمه (Karma)، تناسخ و دانو، و مجادلات فلسفی میان مکاتب و نظام های فلسفی ادیان.این مقالات بدین قرار است: - "آیین هندو/ نینیان اسمارت/ علی موحدیان عطار"، - "آیین بودا/ پل جی، گریفیتس/ خلیل قنبری"، - "آیین های کنفوسیوس و دائو/ چادهانسن/ محمدعلی رستمیان و محمدتقی انصاری پور"، - "ادیان آفریقایی/ کواسی ویردو/ حسن قنبری"، - "یهودیت/ لن ای، گودمن/ محمدحسن محمدی مظفر"، - "مسیحیت/ ویلیام جی. وین رایت/ عبدالرحیم سلیمانی اردستانی"، - "اسلام/ عظیم ا. نانجی و عزیزالله اسماعیل/ محمد جاودان".

فرهنگ ادیان جهان

150000 تومان
فرهنگ ادیان جهان که فقدان آن در زبان فارسی احساس می شود، به عنوان اولین فرهنگ نسبتا جامع، گامی است نخست برای آشنایی اساتید، پژوهشگران و دانش پژوهان رشته های مختلف به مباحث دین پژوهی و ادیان و عرفان.جان آر. هینلز در مقدمه این فرهنگ می نویسد: اساسا وظیفه‌ هر فرهنگی این است که به تعریف اصطلاحات بپردازد. روشنگری اصطلاحات، هسته‌ی فرهنگ را تشکیل می دهد.این فرهنگ توسط دانشمندان گوناگون و متعدد(65نفر) از سراسر جهان و از رشته های دانشگاهی چون تاریخ نگار، خاورشناس، متخصص آثار کهن، باستان شناس، جامعه شناس، انسان شناس، فیلسوف، الاهی دان و ... نوشته شده است و در قالبی از سی موضوع چون: باورها و اعمال، مردم و مکان ها، متن ها و هنر ها، جامعه و نهاد ها و ... آمده است.امید می رود که ترجمه فارسی این فرهنگ، به عنوان نخستین ترجمه ی یک فرهنگ عمومی دین، برای فارسی زبانان سودمند باشد.

گذار معنویت از ایران زمین

65000 تومان
کتاب حاضر در مورد بررسی ویژگی های تاریخی و فرهنگی «ایران» از جهت وجود معنویات و فرهنگ دینی حاکم بر آن است. در این پژوهش با درنظر گرفتن دو اصل پیشینی زبان و جغرافیایی مکانی در تعریف ماهیت ایران به بررسی تاریخی و نحوه ورود ادیان مختلف به این کشور از آغاز تاکنون پرداخته شده و هم کنشی «فرهنگ ایرانی» با سایر فرهنگ ها و ادیان و دگرگونی محتوای مفاهیم مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نویسنده که شیفته فرهنگ و معنویت گرایی ایرانی و از مستشرقان ایران دوست به شمار می رود، نخست به بحث درباره خاستگاه دین در ایران و گسترش دین زرتشتی در دوران حکومت هخامنشیان پرداخته سپس به ورود اسلام به ایران و استقبال ایرانیان از آن اشاره نموده و وجود دین هایی مانند: مسیحیت، یهودیت، بودایی، ادیان و سنّت های گنوسی و تنوع و گونه گونی دینی در ایران معاصر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و فرهنگ ایرانیان در پذیرش ادیان و انواع تفکرات را ستوده و وضعیت ادیان و فرقه های مختلف اسلامی در آن را بیان نموده است.

متفکران بزرگ مسیحی

آماده چاپ
کتاب متفکران بزرگ مسیحی نوشته هانس کونگ با محوریت الاهیات مسیحی به نگارش درآمده است. هانس کونگ در این کتاب به هفت متفکر برجسته مسیحیت که هریک دارای اثری در زمینه الاهیات مسیحی هستند، می پردازد. کسانی همچون پولس، اوریگن، اگوستین، توماس آکوئیناس، مارتین لوتر، شلایر ماخر و کارت بارت از جمله افرادی هستند که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند.نوشته حاضر باتوجه به بن مایه ها یا عناصر اساسی مسیحیت به تشریح متفکران فوق الذکر می پردازد و هدف مفروض خود را نیز طرح اندیشه های هریک از آنها و نقاط تلاقی و یا تعارض آنها در نظر می گیرد.