نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

سيره تحليلی امام سجاد عليه‌السلام

80000 تومان

شناخت و آموزش تاریخ و سیره معصومین(ع) یکی از ضروری‌ترین وظایف فرهنگی مسلمانان در هر عصر و زمانی است؛ زیرا اسلام عینی و مجسم را تنها در گفتار و کردار آن بزرگواران می‌توان یافت. واضح و بدیهی است که تبعیت و پیروی حقیقی از امامان وابسته به مقدار شناخت از تاریخ و سیره آن بزرگواران است.

این کتاب که در همین راستا تهیه و تدوین شده است به بررسی زندگانی یکی از بهترین بندگان خداوند متعال، امام زین‌العابدین(ع)  که مظهر کمالات انسانی، ایثار و مقاومت بوده‌اند، پرداخته است. اگرچه سخن گفتن پیرامون این امام معصوم  کار ساده‌ای نیست و نمی‌توان با این قلم‌های سر شکسته و درمانده، پیرامون چنین شخصیت برجسته‌ای قلم زنی نمود؛ ولی به‌عنوان این که: «آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید»، امیدواریم دست کم، نموداری کم رنگ از چهره تابناک سیدالساجدین  را ترسیم کرده باشیم.

هدف ما در این نوشته واقعه نگاری و بازگو کردن محض تاریخ زندگی آن حضرت نیست، بلکه بررسی جنبه‌های فرهنگی، سیاسی، اخلاقی، اجتماعی و تربیتی زندگی امام سجاد (ع) است تا از این رهگذر، شناخت و بینش اسلامی پیدا کنیم. هدف این کتاب، تبیین و بررسی راه و رسم زندگی، باورها و اخلاق فاضله امام علی‌بن‌الحسین(ع)  است تا الگوی همگان قرار گیرد و راهنمایی برای بازگشت امت اسلامی به هویت خویش باشد.