مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش 9 24 36

آشنایی با جریان های انحرافی

45000 تومان
شیخیه، بابیه و بهائیت، جریان های انحرافی هستند که از قلمرو تشیع خارج شدند. بازشناسی تاریخ، عقاید و علل انحراف

امامت از ديدگاه اماميه و زيديه

22000 تومان
امامت از ديدگاه اماميه و زيديه

امامت از ديدگاه اماميه و زيديه

40000 تومان
کتاب حاضر مقایسه تطبیقی بین دو دیدگاه امامیه و زیدیه در مسأله امامت است. به همین منظور، نگارنده مباحث ذیل را با استفاده از آیات و احادیث فراهم آورده است: نیاز به امام علیه السلام، نقش امام علیه السلام، الگو بودن امام علیه السلام، اهداف امامت، ماجرای غدیر، صفات امام علیه السلام، فضایل امامان علیهم السلام، غیبت امام زمان علیه السلام، ولایت فقیه، و مطالبی دیگر از آن قبیل.

تاریخ و عقاید زیدیه

75000 تومان
کتاب تاریخ و عقاید زیدیه با نگاهی تاریخی و کلامی به معرفی فرقه زیدیه می‌پردازد، فرقه‌ای که بعد از واقعه کربلا در وجود نص بر امامت امام سجاد (ع) توقف نمود و به تبعیت از زید بن‌علی، به افضلیت علی بن‌ابی‌طالب (ع) قائل شد و امامت پس از آن حضرت را شایسته امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و فرزندان آن‌دو بزرگوار ‌دانست که با دعوت، فضل و خروج به امامت می‌رسند. تبیین نحوه شکل‌گیری، سیر تطور و ترسیم جغرافیای سیاسی مذهبی این فرقه با نگاهی تاریخی و بحث از اصول خمسه زیدیان با نگاهی کلامی، از اهدافی است که این نوشته در پی رسیدن به آن است.

تشيع در عراق: در قرون نخستين

45000 تومان
پژوهش در قلمروهای گوناگون تاریخ تشیع و پرده گشایی از زوایای پنهان آن، از دیرباز مدنظر محققان عرصه مطالعات اسلامی بوده و تاکنون آثار ارزشمند متعددی در این حوزه تولید شده اند. کوفه، بصره و بغداد، سه حوزه بسیار مهم در این عرصه اند که بخش قابل توجهی از فعالیت ها و بستر شکل گیری، رشد و بالندگی تشیع را به خود اختصاص می دهند. کتاب «تشیع در عراق» از سه بخش «تشیع کوفه در قرن اول و دوم هجری» اثر حمید ملک مکان «تشیع بصره در قرون نخستین» تالیف مصطفی سلطانی و «تشیع بغداد(350- 450ق)» نوشته امیر جوان آراسته تشکیل می شود.